
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.45 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 150 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Push-Pull |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.5 V |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 1 |
| Turn-On Delay Time | 14 ns |
| Operating Supply Current | 20 µA |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Propagation Delay | 7 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | Buffer, Schmitt Trigger |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Input Lines | 1 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Input Type | Schmitt Trigger |
Stock: 405
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23021
Ext.Price$0.23021
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23021 | $0.23021 |
| 10 | $0.20302 | $2.03020 |
| 50 | $0.17904 | $8.95200 |
| 100 | $0.15318 | $15.31800 |
| 500 | $0.13105 | $65.52500 |
| 1000 | $0.12538 | $125.38000 |
| 3000 | $0.11995 | $359.85000 |
| 5000 | $0.11250 | $562.50000 |
